انواع ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت های دندانی بیش از ۳۰ سال است که جایگزین موفقی برای دندان های از دست رفته هستند. از ایمپلنت می توان بصورت های مختلف در دهان استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم بطور ساده انواع ایمپلنت و تکنیک های مختلف کاشت آن را با هم بررسی کنیم.
تکنیک های کاشت ایمپلنت
ایمپلنت های دندانی به دو شکل مختلف زیر در دهان قرار داده می شوند:

ایمپلنت اندوستیل
ایمپلنت اندوستیل (ایمپلنت شکل ریشه) امروزه رایج ترین نوع ایمپلنت مورد استفاده است و پیچ های تیتانیومی با جراحی در محل ریشه دندان، در استخوان فک، قرار گرفته می شود و با گذشت زمان با استخوان طبیعی پیوند می خورد.
ایمپلنت ساب پریوستئال
ایمپلنت ساب پریوستئال بسیار نادر است و برای افرادی که استخوان فک طبیعی کافی برای حمایت از ایمپلنت ندارند گزینه بهتری است. در این روش ایمپلنت بدون جراحی، با یک قالب در زیر لثه و بر روی استخوان فک، قرار می گیرد.

انواع ایمپلنت دندان
انواع مختلفی از ایمپلنت های دندانی موجود است:

ایمپلنت تک دندان (Single tooth dental implant)
وقتی تنها یک دندان خود را از دست داده اید برای برگرداندان زیبایی و عملکرد دندان می توان از یک تک ایمپلنت برای اینکار استفاده کرد.
پل پشتیبانی شده با ایمپلنت (Implant supported bridge)
بریج های دارای ایمپلنت برای افرادی که چندین دندان از دست رفته دارند ایده آل هستند. ایمپلنت به عنوان یک لنگر و تکیه گاه برای بریج (به جای دندان طبیعی) عمل می کند.
بریج دندانی ثابت حرکت نمی کند و با بازیابی عملکرد دندان ها، خوردن و صحبت کردن را نیز بهبود می بخشد.
ایمپلنت دندان All-on-4، All-on-6 و All-on-8
این نوع ایمپلنت های دائمی زمانی توصیه می شوند که بیمار به دنبال راه حلی مطمئن برای جایگزینی تعداد زیاد یا کل دندان های خود است. این روش کل فک بالا یا پایین (یا هر دو قوس) را بازیابی می کند.
تفاوت این نوع ایمپلنت ها بر اساس تعداد پایه ایمپلنتی است که برای قرار دادن پروتز بر روی آن در فک استفاده می شود. هر چه تعداد این پایه ها بیشتر باشد توزیع فشار بر روی فک بصورت یکدست تری صورت خواهد گرفت.

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

تهران اشرفی اصفهانی

بین مرزداران و حکیم پلاک 187

021-44223814

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه 9 الی 20

ارتباط با مدیریت

mehdialavi100@yahoo.com