انواع روش های سفید کردن دندان ها

امروزه داشتن دندان های سفید و درخشان برای افراد اهمیت بسزایی پیدا کرده است چرا که علاوه بر تاثیر بر سلامت دندان ها، بر زیبایی و در نتیجه اعتماد بنفس افراد نیز تاثیر بسیاری دارد.
سفیدکردن دندان ها با روش های مختلفی در خانه و یا مطب انجام می شود. این روش ها شامل سفید کردن دندان در مطب با استفاده از مواد سفید کننده قوی (بلیچینگ) و لیزر و سفیدکردن دندان ها در خانه با استفاده از تری و ژل مخصوص است. هر کدام از این روش ها براساس شرایط فرد می توانند استفاده شوند.
در این مقاله قرار است در مورد این روش های مختلف صحبت کنیم و به سوالات متداول در این زمینه پاسخ بدهیم.

سفید کردن دندان ها در خانه
سفیدکردن دندان ها در منزل با استفاده از نوارهای خاص، تری و ژل مخصوص و خمیر دندان های سفید کننده انجام می شود.
استفاده از نوارها بسیار ساده است و افراد زیادی از آن استفاده می کنند. این نوارها حاوی مواد سفیدکننده هستند و مانند نوار چسب بر روی دندان ها زده می شوند. بهتر است قبل از استفاده از این نوار ها دستورالعمل همراه آن ها را مطالعه کنید.
روش دیگر سفید کردن دندان در خانه استفاده از تری و ژل است. در این روش از تری یا همان سینی های مخصوص برای فرد استفاده می شود. در این روش ژل مخصوص در این تری قرار گرفته و به مدت ۲-۳ ساعت در روز بر روی دندان ها قرار داده می شود. این کار باید یک هفته انجام شود تا نتیجه به دست آید.
هر چند خمیردندان های سفید کننده مانند روش های دیگر به سفید کردن دندان ها کمک نمی کنند ولی از آنجایی که پراکسید هیدروژن و برخی ترکیبات دیگر اثر سفید کنندگی دارند کارخانه ها برای اضافه شدن خاصیت سفیدکنندگی خمیر دندان ها از این مواد در ترکیبات آن ها استفاده می کنند.
استفاده دو تا شش هفته ای از این خمیر دندان ها تغییر قابل مشاهده ای را در دندان ها ایجاد می کند. اما توصیه می شود که به مدت طولانی از این خمیر دندان ها استفاده نشود.

سفیدکردن دندان ها در مطب
سفید کردن دندان در مطب برای دندان های عصب کشی شده و نشده با هم متفاوت است چرا که تغییر رنگ دندان های عصب کشی شده ممکن است از داخل دندان باشد و روش های سفید کردن سطحی دندان در این مورد کارآمد نباشد.

سفید کردن دندان های سالم و بدون عصب کشی
بلیچینگ یا سفید کردن دندان های زنده که عصب کشی نشده اند با استفاده از ژل قوی حاوی پراکسید هیدروژن و با استفاده از نوری خاص یا لیزر انجام می شود.
این روش در یک تا سه نوبت و هر کدام به مدت ۳۰ تا ۹۰ دقیقه انجام می شود. این زمان بر اساس شرایط هر فرد متفاوت است. گفتنی است استفاده از لیزر برای سفیدکردن دندان کار را بسیار سریعتر می کند و اثرات درمان سریعاً قابل مشاهده است.

سفیدکردن دندان های عصب کشی شده
سفید کردن دندان های تغییر رنگ یافته در نتیجه عصب کشی کار سختی است چرا که دندان از داخل تغییر رنگ داده است. در این روش دندانپزشک مواد بلیچینگ حاوی سدیم پربورات و هیدروژن پراکسی را در داخل دندان و درون کانال قرار می دهد و کانال را با مواد پر کننده موقت پر می کند. این مواد در داخل دندان باقی مانده و کار سفید کردن را از داخل دندان انجام می دهند. پس از سفید شدن محل کانال با مواد پر کردنی دائمی پر می شود.
در صورتی که این روش ها برای سفیدکردن دندان ها کارآمد نبودند می توان از روش های دیگری مانند کامپوزیت باندینگ، ونیر و یا روکش دندان برای پوشاندن دندان های تغییر رنگ یافته استفاده کرد.

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

تهران اشرفی اصفهانی

بین مرزداران و حکیم پلاک 187

021-44223814

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه 9 الی 20

ارتباط با مدیریت

mehdialavi100@yahoo.com