ایمپلنت دندان در افراد دیابتی

آیا دیابت دارید و به همین دلیل فکر می کنید که نمی توانید ایمپلنت دندان داشته باشید؟ ما برای شما خبر خوبی داریم. شما با دیابت نیز می توانید ایمپلنت انجام دهید. طبق مطالعات اخیر، ایمپلنت های دندانی برای بیمارانی که دیابت تحت کنترل دارند بی خطر است.
تاثیر دیابت کنترل شده و کنترل نشده بر روی ایمپلنت
تا زمانی که سلامت عمومی شما مطابق با الزامات بهداشت عمومی استاندارد و قبل از عمل باشد می توان ایمپلنت موفقیت آمیزی داشت. با این حال، چند نکته وجود دارد که یک بیمار دیابتی باید از آن ها آگاه باشد. اول و مهمتر از همه اینکه افراد مبتلا به دیابت برای دستیابی به یک درمان موفق به مراقبت های قبل و بعد از کاشت نیاز دارند که برای جلوگیری و به حداقل رساندن مشکلات بسیار مهم است.
دیابت کنترل نشده یک عامل خطر احتمالی برای شکست ایمپلنت های دندانی در نظر گرفته می شود. برای موفقیت ایمپلنت دندان، استخوان فک باید ارتفاع و عرض مناسبی داشته باشد. متأسفانه، در دیابت کنترل نشده، سطح قند خون و درنتیجه شکل گیری استخوان تغییر می یابد. همچنین دیابت باعث از دست دادن تدریجی استخوان شده و بهبود زخم بعد از جراحی را به تاخیر می اندازد. پس احتمال ابتلا به عفونت در اطراف ایمپلنت دندان را نیز افزایش می دهد.
کاشت ایمپلنت در افراد دیابتی
در صورت کنترل دیابت در افراد با دیابت کنترل نشده کاشت ایمپلنت ایمن خواهد بود. گذاشتن ایمپلنت دندان در افراد مبتلا به دیابت کنترل شده مشکلی ایجاد نمی کند زیرا زمانی که سطح قند کنترل شود و در صورتی که تا زمان جراحی به اندازه کافی پهنا و ارتفاع استخوان داشته باشند، می توانند ایمپلنت را انجام دهند و البته در کنار آن آنتی بیوتیک هم مصرف کنند.
تاثیر ایمپلنت بر سلامت افراد مبتلا به ایمپلنت
ایمپلنت های دائمی دندان به طور قابل توجهی سلامت کلی افراد مبتلا به دیابت را بهبود می بخشند. با ایمپلنت های دائمی، افراد می توانند یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشند. اما به همین جا ختم نمی شود. ایمپلنت های دندانی همچنین به از بین بردن ناراحتی، عفونت و التهاب که همگی از مشکلات رایج دندان مصنوعی هستند کمک می کنند. این امر خطر ابتلا به بیماری های پریودنتال شدید و مشکلات و اختلالات پس از ایمپلنت را کاهش می دهد. با این حال، شایان ذکر است که افراد مبتلا به دیابت در صورت عدم کنترل سطح قند، همانطور که قبلا ذکر کردیم، در مقابله با التهاب مشکل دارند.
کاشت ایمپلنت در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ در مقایسه با دیابت نوع ۲
وقتی صحبت از ایمپلنت های دندانی به میان می آید، نگرانی های مربوط به سلامتی مرتبط با دیابت نوع ۱ کمی بیشتر از موارد مرتبط با دیابت نوع ۲ است. مدیریت دیابت نوع ۱ چالش برانگیزتر از نوع ۲ است. البته این امر امکان کاشت دندان برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ را رد نمی کند. همانطور که قبلاً گفته شد، اگر صرفاً اقدامات احتیاطی قبل از عمل را انجام دهید، به کاشت ایمپلنت موفق کمک خواهد کرد.

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

تهران اشرفی اصفهانی

بین مرزداران و حکیم پلاک 187

021-44223814

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه 9 الی 20

ارتباط با مدیریت

mehdialavi100@yahoo.com