ایمپلنت فوری

ایمپلنت های دندانی رایج ترین شکل جایگزینی دندان هستند. دندانپزشکانی که ایمپلنت های دندانی را انجام می دهند، با قرار دادن ریشه مصنوعی در فک، نتایج طولانی مدتی را به بیماران ارائه می دهند که هم ظاهر و هم عملکرد دندان طبیعی را دارند. با این حال، تا همین اواخر، قرار دادن و بارگذاری ایمپلنت دندانی فرآیندی طولانی بود که بسیاری از بیماران و پزشکان، علیرغم مزایای آن، مایل به انجام آن نبودند. به طور طبیعی، فرآیند قرار دادن ایمپلنت و نهایتاً پروتز ماه ها طول می کشید و با وجود جای خالی دندان در دهان، بخصوص دندان های جلو در فک بالا، برای فرد آزار دهنده بود.
کاشت ایمپلنت فوری یکی از روش های ابتکاری است که ایمپلنت های دندانی را برای بیماران و دندانپزشکان آن ها جذاب تر کرده است.

کاشت ایمپلنت فوری
کاشت ایمپلنت فوری روشی است که در آن ایمپلنت های دندانی بلافاصله پس از کشیدن دندان در فک قرار می گیرند. با قرار دادن ریشه ایمپلنت در نقطه ای که اخیراً تخلیه شده است، فرآیند ساده شده و احتمال موفقیت آمیز شدن پیوند آن با استخوان افزایش می یابد.
ایمپلنت فوری به دو صورت انجام می شود. در مورد اول پایه ایمپلنت بعد از کشیدن دندان در محل ریشه قرار می گیرد و در همان روز نیز پروتز دندان بر روی آن قرار می گیرد. این پروتز موقت بوده و معمولاً پلاستیکی است و پس از زمان بهبودی و جوش خوردن ایمپلنت به استخوان برداشته شده و تاج اصلی در محل قرار گرفته می شود. این حالت بیشتر برای دندان های جلو که تاثیر زیادی در ظاهر فرد دارند انجام می شود.
در مورد دوم پایه ایمپلنت بعد از کشیدن دندان قرار داده می شود و پروتز بعد از گذراندن زمان بهبودی بر روی آن قرار داده می شود.
شرایط لازم برای قرار دادن ایمپلنت فوری کدامند؟
با وجود جذاب بودن قرار دادن فوری ایمپلنت باید بیمار قبل از انجام ایمپلنت شرایط لازم را داشته باشد. از جمله ناحیه درمان نباید دارای عفونت فعال باشد. علاوه بر این، این ناحیه باید طول، عرض و تراکم استخوان خوبی برای قرار دادن ایمپلنت و حمایت از بافت نرم داشته باشد.

مزایای قرارگیری ایمپلنت فوری چیست؟
کاشت ایمپلنت فوری هم برای بیماران و هم برای دندانپزشکان مفید است. برخی از مزایای استفاده از این روش نسبت به روش های مرسوم کاشت ایمپلنت دندان عبارتند از:
• جدول زمانی پروسه ایمپلنت فوری دندان کوتاه تر است.
• روش انجام جراحی ساده تر است.
• جراحی کم تهاجمی تر و بهبودی سریعتر است.
• در مقایسه با سایر اشکال جایگزینی دندان، قرار دادن فوری به طور کلی به بیماران تجربه بهتری می دهد.

معایب ایمپلنت فوری چیست؟
اگرچه مزایای ایمپلنت فوری معمولاً بیشتر از معایب آن است اما مانند هر روش دیگری، کاشت ایمپلنت فوری با برخی از خطرات و معایب نیز همراه است:
• ممکن است قبل از قرار دادن پایه ایمپلنت نیاز به بهبودی محل دندان کشیده شده وجود داشته باشد.
• همه بیماران کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت فوری نیستند و باید شرایط لازم را داشته باشند.
• ممکن است در اثر جویدن شدید مواد غذایی ایمپلنت دچار شکستگی شود.

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

تهران اشرفی اصفهانی

بین مرزداران و حکیم پلاک 187

021-44223814

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه 9 الی 20

ارتباط با مدیریت

mehdialavi100@yahoo.com