ایمپلنت چطور می تواند زندگی شما را تغییر دهد؟

اگر یک یا چند دندان خود را برای مدت طولانی از دست داده اید، ممکن است به وضعیت جدید خود عادت کرده و فراموش کرده باشید که زندگی با یک مجموعه دندان کامل، سالم و زیبا می تواند چگونه باشد. ایمپلنت های دندانی می توانند همه این ها را برای شما به واقعیت تبدیل کنند. در اینجا برخی از مزایای تغییر زندگی با ایمپلنت را برای شما توصیف کنیم.
ایمپلنت های دندانی شکاف های موجود بین دندان ها را پر می کنند.
اگر لبخند خود را پشت لب های جمع شده یا پشت دست خود پنهان کرده اید یا اگر احساس می کنید به واسطه جای خالی دندان از دست رفته کمتر لبخند می زنید، ایمپلنت های دندانی می توانند شرم و خجالتی را که ممکن است احساس کنید از بین ببرند. آن ها می تواند به راحتی و بطور ایمن جایگزین یک، چند یا مجموعه کامل دندان های از دست رفته شما شوند به گونه ای که کاملاً طبیعی به نظر برسند و تمام عملکرد دندان از دست رفته را بازیابی کنند و تا آخر عمر نیز دوام بیاورند.
ایمپلنت قدرت فک را حفظ کرده و از فرم صورت محافظت می کند.
اثرات طولانی مدت از دست دادن دندان بسیار گسترده تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. وقتی دندانی از بین می رود، ریشه آن نیز از بین می رود در اینصورت نه تنها بین دندان ها یک شکاف ایجاد می کند، بلکه بین ریشه های دندان ها در زیر لثه نیز فاصله وجود خواهد داشت. نبود طولانی مدت ریشه دندان می تواند باعث ضعیف شدن مواد موجود در استخوان فک شود و میزان پشتیبانی موجود برای حفظ شکل صورت را کاهش دهد. با گذشت زمان، این از دست دادن تکیه گاه ساختاری باعث می شود که صورت افتاده شده و سن فرد بالاتر حد معمول به نظر برسد.

پایه های تیتانیومی ایمپلنت ها از طریق استئواینتگراسیون با استخوان فک پیوند می خورند و بهتر از آن، در واقع رشد مواد استخوانی جدید سالم را تحریک می‌کنند. این اثر فقط برای جلوگیری از از بین رفتن بافت استخوانی نیست، بلکه باعث ایجاد فک قوی تر و سالم تر می شود.
شما می توانید طوری غذا بخورید که گویی هرگز دندان هایتان را از دست نداده اید.
اگر به دلیل از دست دادن دندان غذا های مورد علاقه خود را از رژیم غذایی خود حذف کرده اید و شروع به مصرف کربوهیدرات هایی کرده اید که به آسانی جویده می شوند و وزن اضافه کرده اید، ایمپلنت های دندانی بهترین انتخاب برای جایگزینی دندان های از دست رفته شما خواهند بود. ایمپلنت ها پروتزهای متحرکی نیستند که با خوردن برخی غذا ها احساس کنید لق شده اند. آن ها در فک شما به قدری محکم قرار می گیرند که می توانید بدون تردید یا اضطراب هر چه می خواهید بخورید. دوباره می توانید آزادانه، با اطمینان و سالم غذا بخورید. همچنین میوه ها و سبزیجات تازه و پروتئین های جامد را دوباره مصرف کنید پس رژیم غذایی شما سالم تر خواهد بود و در کل بدن سالمتری خواهید داشت.
دهان شما سالم تر خواهد بود.
ایجاد فاصله بین دندان ها می تواند سلامت دندان ها و لثه ها را به خطر بیاندازد. جای خالی دندان ها باعث می شود نسبت به حالت عادی سطوح بیشتری از دندان های مجاور در معرض باکتری ها و پوسیدگی دندان قرار گیرند. همچنین همان دندان های آسیب پذیر تمایل طبیعی به چرخش یا پیچش دارند تا شکافی را که دندان های از دست رفته به جای گذاشته اند پر کنند. این امر می تواند به آرامی اما به طور جدی بر روی تراز دندان های و نحوه برخورد دو فک هنگام گاز گرفتن، جویدن، صحبت کردن یا لبخند زدن تاثیر بگذارد. جایگزینی دندان های از دست رفته با ریشه های تیتانیومی و ترمیم نهایی کامل برای مثال یک دندان جایگزین، پروتز های متکی به ایمپلنت یا بریج های تحت حمایت ایمپلنت تمام این خطرات درازمدت را از بین می‌برد.
اگر برای مدت طولانی با از دست دادن دندان زندگی می کنید و به دنبال راه حلی دائمی هستید، می توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی ارکیده و مشاوره گرفتن از کادر مجرب آنجا بدانید که آیا شما کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت دندان هستید یا خیر و در صورت داشتن شرایط مناسب دندان هایی با عملکرد طبیعی داشته باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

تهران اشرفی اصفهانی

بین مرزداران و حکیم پلاک 187

021-44223814

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه 9 الی 20

ارتباط با مدیریت

mehdialavi100@yahoo.com