کامپوزیت باندینگ (Composite bonding)

اگر به دنبال زیبا کردن لبخند طبیعی خود هستید، کامپوزیت باندینگ ممکن است راه حلی مناسب و مقرون به صرفه برای شما باشد.
در روش کامپوزیت باندینگ از یک ماده کامپوزیت اکریلیک و با کیفیت بالا برای اصلاح عیوب دندانیاستفاده می شود.
روش انجام کامپوزیت باندینگ
کامپوزیت باندینگ یک روش غیر تهاجمی است که بدون درد و آسیب یا تغییر در دندان های طبیعی انجام می شود. این روش یک درمان غیر دائمی است که کاملاً برگشت پذیر است و برای بهبود عیوب جزئی و ایجاد لبخند یکنواخت تر و سفید تر استفاده می شود.
قبل از استفاده از مواد کامپوزیت، دندانپزشک سطح خارجی دندان را تمیز و آماده می کند. آماده سازی با استفاده از یک ژل اسیدی انجام می شود که اطمینان می دهد کامپوزیت به درستی به دندان های طبیعی فرد می چسبد.
فرد می تواند قبل از شروع درمان در مورد رنگ مناسب برای کامپوزیت خود تصمیم بگیرد و با دندانپزشک مشورت کند تا با دندان های موجود در دهان مطابقت داشته باشد.
گاهی ممکن است فرد بخواهد لبخندی درخشان تر و سفید تر داشته باشد به همین منظور قبل از جلسه باندینگ دندان های طبیعی خود را سفید می کند در این صورت، دندانپزشک یک کیت سفید کننده دندان حرفه ای را به فرد ارائه می دهد که می تواند در مدت تقریباً ۱۴ روز در خانه از آن استفاده کند. سپس کامپوزیت روی دندان اعمال می شود و دندانپزشک به شکل دلخواه آن را فرم می دهد. سپس با نور آبی سفت می شود تا محکم در جای خود قرار گیرد. بعد از آن کامپوزیت بخوبی پالیش داده می شود تا صیقلی شود و زود رنگ نگیرد.
مزایای کامپوزیت باندینگ
کامپوزیت باندینگ یکی از روش های دندانپزشکی زیبایی است. این روش غیر تهاجمی بوده و در مقایسه با روش های دیگر دارای مزایای زیر است.
• بدون تغییر و آسیب به دندان های طبیعی انجام می شود.
• برگشت پذیر است.
• درمان در همان روز کامل می شود.
• مقرون به صرفه است.
اگر فکر می کنید کامپوزیت باندینگ می تواند درمان مناسبی برای شما باشد، برای مشاوره می توانید به کلینیک دندانپزشکی ارکیده مراجعه کنید.

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

تهران اشرفی اصفهانی

بین مرزداران و حکیم پلاک 187

021-44223814

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه 9 الی 20

ارتباط با مدیریت

mehdialavi100@yahoo.com