راه های طبیعی سفید کردن دندان ها

روش های طبیعی سفید کردن دندان

در آینه خودتان را نگاه می کنید و می بینید که دندان های شما تغییر رنگ داده اند و نیاز به سفید شدن دارند اما زمان به مطب رفتن یا توان هزینه کردن را ندارید و یا تمایل دارید قبل از رفتن به مطب روش های خانگی را امتحان کنید.
برخی از روش های طبیعی و خانگی بی خطر هستند و می توانند دندان های شما را سفید کنند.
در ادامه به روش های طبیعی سفید کردن دندان اشاره شده است. با توجه به شرایط خود بهترین گزینه را انتخاب کرده و امتحان کنید.

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن

رعایت درست بهداشت دهان و دندان روشی صحیح برای دیده شدن لبخند به بهترین شکل ممکن است. خمیر دندان ها به آرامی لکه ها را از روی دندان ها بر می دارند. خمیر دندان های سفید کننده هم کمک کننده هستند.

نخ دندان نیز شما را از شر غذا و باکتری هایی که می توانند به پلاک و جرم تبدیل شده و دندان ها را تیره تر کنند خلاص کند.

روغن درمانی

می توان یک قاشق غذاخوری از روغن هایی مانند کنجد، نارگیل و زیتون را به مدت چند دقیقه در دهان نگهداشته و سپس آن را از دهان خارج کرد. این کار به خارج کردن باکتری ها از دهان کمک می کند و از پوسیدگی و ایجاد جرم و پلاک که باعث کدر شدن دندان ها شده جلوگیری می کند.

البته داده های علمی مبنی بر اینکه این روغن ها دندان ها را سفید می کنند وجود ندارد و استفاده از آن ها بیشتر جنبه پیشگیرانه دارد.

جوش شیرین

جوش شیرین به عنوان ساینده ای ملایم به سفید شدن دندان ها کمک می کند. می توان برای اینکار خمیری از جوش شیرین درست کرد یا بهتر است از خمیر دندان های حاوی جوش شیرین استفاده کرد. مطالعات نشان داده است که مسواک زدن با محصولات دارای جوش شیرین در طول زمان بر روی لکه ها اثر گذار است.

خوردن سیب و آناناس

اسید مالیک موجود در سیب باعث افزایش ترشح بزاق و در نتیجه شستن اسید ها می شود. همچنین خوردن آناناس و استفاده از خمیردندان های حاوی بروملین (ترکیبی از آناناس) به سفید شدن دندان ها کمک می کند.

کیت و ژل های خانگی حاوی پراکسید هیدروژن

پر اکسید هیدروژن در اکثر کیت های سفید کننده خانگی یافت می شود. این ماده می تواند رنگ دندان را تغییر دهد. همچنین استفاده از ژل های بدون نسخه حاوی پر اکسید هیدروژن به مدت دو هفته تفاوت قابل توجهی در رنگ دندان ها ایجاد می کند.

سرکه سیب

برخی می گویند که غرغره سرکه سیب به کشتن باکتری ها و از بین بردن لکه ها کمک می کند. اما اینطور نیست. هیچ تایید علمی در زمینه اثر گذاری سرکه سیب بر سفید شدن رنگ دندان ها وجود ندارد.

زردچوبه

زردچوبه ادویه گرم و تلخی است که به خاطر طعم دادن به کاری معروف بوده و یک رنگ طبیعی است. ظاهراً از آن برای سفید کردن دندان ها استفاده می شود ولی هیچ تحقیق علمی قوی در این زمینه وجود ندارد.

مراقب آنچه می خورید باشید.

خوردن غذا هایی مانند انواع توت ها، نوشیدنی های تیره مانند قهوه و نوشابه های گازدار باعث لکه دار شدن دندان ها می شود. بهتر است مصرف آن ها در حد اعتدال باشد و بلافاصله بعد از خوردن آن ها دهان با آب شسته شود.

سیگار کشیدن و جویدن تنباکو نیز می تواند باعث ایجاد لکه شود.

سخن پایانی

در این مقاله بصورت مختصر و پیشنهادی به روش های خانگی کمک کننده به سفید کردن دندان ها اشاره شده است. این روش ها معمولاً برای دندان هایی کاربرد دارد که تغییر رنگ زیادی نداشته اند. اما در صورتی که دندان های فرد تغییر رنگ زیادی داشته باشند روش های خانگی پاسخگو نیستند و باید حتماً به مطب دندانپزشکی مراجعه شود.

نتایج سفید کردن دندان ها در مطب بسیار سریع تر از روش های ذکر شده به دست می آید و می تواند حتی بر روی دندان هایی که بشدت و از داخل تغییر رنگ داده اند اثر گذار باشد.

https://www.webmd.com/oral-health/ss/slideshow-natural-teeth-whitening

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید

تهران اشرفی اصفهانی

بین مرزداران و حکیم پلاک 187

021-44223814

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه الی چهارشنبه 9 الی 20

ارتباط با مدیریت

mehdialavi100@yahoo.com